Unikalios riebalinio audinio savybės

Riebalai – tai universalus audinys, atsakingas už tinkamą organizmo veiklą ir suteikiantis energijos organams funkcionuoti, tačiau viena nuostabiausių savybių – padėti organizmui gydyti save. Daugelį metų buvo atliekami įvairiausi tyrimai, bandant išsamiau susipažinti su šia unikalia savybe. Rasti dokumentai liudija, jog net Pirmojo pasaulinio karo metu riebalai buvo naudojami pagreitinti kareivių žaizdų gijimo procesams. Tad ką istorija bei moksliniai tyrimai leido mums sužinoti apie riebalus?

 

Riebalai piešiami kaip blogis

Ar tikrai riebalai reikalingi? Kone kasdien mus pasiekia informacija, jog riebalai yra visiškai nenaudingi, jų reikia vartoti kuo mažiau ar išvis pašalinti iš savo raciono. Tame yra daug tiesos, tačiau reikia žinoti, jog yra 2 rūšių riebalai: blogieji (greitas, perdirbtas maistas, saldumynai ir kt.) bei gerieji, kurie ypač reikalingi mūsų organizmui, – jie suteikia energijos, optimizuoja organizmo funkcijas, įskaitant sąnarių suminkštinimą bei įvairių audinių atsistatymą.

Gerieji riebalai gyvybiškai svarbūs žmogaus organizmui. Jie yra energijos šaltinis, reikalingas tinkamai nervų ir raumenų veiklai, taip pat gali padėti Jūsų organizmui gydyti save.

 

Riebalų naudojimo gydyme privalumai:

  • žmogaus kūne yra gausu riebalinio audinio;
  • surenkant riebalus reikalinga minimali invazinė procedūra, šiai procedūrai atlikti pakanka vietinės nejautros, bet gali būti naudojama ir bendroji nejautra;
  • riebaluose yra gausu baltyminių, jungiamojo audinio ir mezenchiminių kamieninių ląstelių, skatinančių audinių atsinaujinimą, jos gali diferencijuotis į kremzlinio, kaulinio, raumeninio, sausgyslinio raiščių ir riebalinio audinio ląsteles, persiformuoti į naujas ląsteles ir atkurti pažeistus audinius;
  • atlikti tyrimai parodė, jog net žmogui senstant riebalinis audinys nepraranda savo unikalių savybių.